O naší společnosti.

Společnost Tanita byla založena v roce 1923, Tanita Corporation je výrobce etických, zdravotnich produktů. Cíl společnosti je dělat výzkum a přinést trhu technologie, které usnadní monitorování zdraví, jak pro profesionály, tak pro veřejnost.

Dnes je Tanita světový lídr v oblasti přesnosti elektronických měřidel a tělesných analyzátorů.

S globálním prodejem více než 25 miliónů kusů, Tanita dokázala svojí převládající technoligii, unikátní design a vysoké výrobní standarty; získání certifikátu ISO 9001:2008, CE značení, NAWI Class III, MDD lla, členství v JQA a FDA povolení.

Ředitelství společnosti je situováno v Tokiu, Japonsko, s výrobními zázemími v Japonsku a Číně. Udržuje si také sesterské společnosti v USA, Číně, Indii a Hong Kongu a Evropskou centrálu v Amsterdamu, Nizozemsko.

Po vysoce úspěšné výrobě osobních vah do koupelen se Tanita zaměřila na rozvoj a výzkum spojitostí mezi hmotností a zdravím. Následoval výzkum k stanovení vztahů mezi nadměrným tělesným tukem, nemocemi srdce, cukrovkou a rakovinami; Tanita předvedla v roce 1992 první osobní váhu s vestavěným měřením tělesného tuku pro profesionály dělající zdravotní výzkumy. V roce 1994 použila stejnou technologii i pro váhy pro domácnost.

V následujících letech přesnost, inovace a výdrž Tanity stanovily zlatý standart pro BIA technologii (Bio-electrical Impedance Analysis) pro váhy a měřidla. Podpořeno rozsáhlými klinickými průzkumy, vědeckými konzultacemi jejim produktům věři sportovní vědci, lékaři a experti z oboru zdraví a fitness po celém světě.

Co je Bioelectrická impedanční analýza (BIA)?

BIA měří stavbu těla vysíláním nízkého, bezpečného elektrického signálu tělem přes chodidla a elektrody v rukou. Signál volně putuje přes tekutiny ve svalech a další tělesné tkáně, ale setkává se s odporem, když prochází tukem, který obsahuje málo tekutin.Tenhle odpor se nazývá ‘impedance’. Data jsou využita spolu s pohlavím, výškou a hmotností pro kalkulaci tělesné stavby. BIA technologie Tanity je klinicky potvrzena Zlatým standardem DXA a je dokázána její vysoká přesnost.

Jak se liší BMI od BIA?

Body Mass Index (BMI) je nejjednodušší a nejpoužívanější metoda stanovení, jestli někdo má správnou hmotnost vzhledem k jeho výšce. Metoda BMI však neukazuje změny svalů a tuku s ubíhajíím časem a tím pádem může být vysoce nepřesná.

Produkty Tanita zaručují vysokou přesnost a správnost měření. Kvalita přístrojú je podpořena 5 letou zárukou.

….