Historie a současnost

Tanita byla založena v roce 1923, Tanita Corporation je výrobce etických, zdravotnich produktů. Cíl společnosti je dělat výzkum a přinést trhu technologie, které usnadní monitorování zdraví, jak pro profesionály, tak pro veřejnost.

Dnes je Tanita světový lídr v oblasti přesnosti elektronických měřidel a tělesných analyzátorů.

S globálním prodejem více než 25 miliónů kusů, Tanita dokázala svojí převládající technoligii, unikátní design a vysoké výrobní standarty; získání certifikátu ISO 9001:2008, CE značení, NAWI Class III, MDD lla, členství v JQA a FDA povolení.

Ředitelství společnosti je situováno v Tokiu, Japonsko, s výrobními zázemími v Japonsku a Číně. Udržuje si také sesterské společnosti v USA, Číně, Indii a Hong Kongu a Evropskou centrálu v Amsterdamu, Nizozemsko.

Po vysoce úspěšné výrobě osobních vah do koupelen se Tanita zaměřila na rozvoj a výzkum spojitostí mezi hmotností a zdravím. Následoval výzkum k stanovení vztahů mezi nadměrným tělesným tukem, nemocemi srdce, cukrovkou a rakovinami; Tanita předvedla v roce 1992 první osobní váhu s vestavěným měřením tělesného tuku pro profesionály dělající zdravotní výzkumy. V roce 1994 použila stejnou technologii i pro váhy pro domácnost.

V následujících letech přesnost, inovace a výdrž Tanity stanovily zlatý standart pro BIA technologii (Bio-electrical Impedance Analysis) pro váhy a měřidla. Podpořeno rozsáhlými klinickými průzkumy, vědeckými konzultacemi. Jejim produktům věři sportovní vědci, lékaři a experti z oboru zdraví a fitness po celém světě.