Intervalový trénink

Vysoce intenzivní intervalový trénink (High-intensity interval training – HIIT) je vylepšená forma intervalového tréninku. Tato strategie cvičení střídá doby krátkého intenzivního abaerobního cvičení s méně intenzivními intervaly odpočinku. HIIT je velice efektivní a měl by být krátký, ale intenzivní. Mezi výhody tohoto typu tréninku patří: zlepšení atletické kondice a výkonu, zlepšení metabolismu a urychlení spalování tuků.

Pijte zelený čaj

Místo konzumace kávy navrhujeme, abyste se zaměřili na zelený čaj. Výzkum ukazuje, že dva až čtyři hrnky zeleného čaje denně vám může pomoci spálit přibližně 50 kalorií denně navíc. Překypuje katechiny –živinami spojenými se zlepšováním metabolismu a se zužováním pasu.

Arašídové máslo

Konzumace lžíce arašídového másla je zdravý, účinný způsob, jak si dát dávku energie, když to potřebujete. Arašídové máslo je plné bílkovin, které vám dodají energii. To vám pomůže při práci a umožní vám cvičit déle a intenzivněji, což vám pomůže spálit více kalorií a zhubnout.

Ačkoliv je arašídové máslo považováno za tučné jídlo, je prospěšné, pokud jde o cvičení. Nejen že dodává energii, ale bílovina v něm vám také pomáhá k vybudování svalové hmoty, což pomáhá spalovat tuk. A to není všechno – výzkum naznačuje, že arašídové máslo je bohaté na zdravé mononasycené tuky, které pomáhají svalům růst a spalovat tuk.

Dejte si grapefruit

Bylo dokázáno, že grapefruit funguje jako jídlo spalující tuk, které má i další zdravotní výhody, jako například regulování hladiny cukru v krvi a metabolismu. Naringenin, flavonoid v grapefruitu pomáhá vyrovnat úrovně cukru v krvi a pomáhá předcházet metabolickému syndromu, diabetickému onemocnění, které je spojené s nárustem hmotnosti v oblasti pasu. Vědci zjistili, že pracuje tak, že naprogramuje játra, aby spalovaly přebytečný tuk místo toho, aby ho skladovaly.